Zahájení zámecké sezóny

1. května10 hodin Zámek Hradiště, Muzeum jižního Plzeňska

Na prvního máje dostanou příležitost představit se na veřejném koncertě soubory ZUŠ. U příležitosti zahájení zámecké sezóny zahrají v Muzeu jižního Plzeňska, p.o. od 10 hodin Dechový orchestr a Akordeonový soubor ZUŠ Blovice. Dechový orchestr pod vedením Jana Šperera má v základní umělecké škole již několikaletou tradici. Od svého původního zaměření interpretace lidových písní se pomalu odklání, a pro své prvomájové vystoupení nacvičil pásmo filmových melodií. Milovníci dechovky si ale i tak přijdou na své, čeká je totiž překvapení s hasičskou tematikou! Akordeonový soubor Václava Kovandy je také již zavedeným hudebním tělesem tvořeným pokročilejšími žáky ZUŠ Blovice. Těší nás, že akordeonový orchestr je oblíbený nejen mezi žáky, ale i jejich rodiči, kteří mladé muzikanty na jejich koncertech pravidelně doprovázejí a velmi aktivně je podporují. Velmi si této podpory vážíme.