Menu Zavřeno

Slavnostní křest nového klavíru Petrof

V létě 2023 se ZUŠ Blovice stala pyšným majitelem nového koncertního křídla zn. Petrof.

Jedná se o naprosto vynikající a výjimečný klavír – tedy křídlo (nikoliv pianino) velikosti III., která je skvělou volbou pro většinu koncertních sálů i jiných větších prostor. Právě svojí délkou je klavír zvukově všestranný a zároveň nepřekonatelný. Umí hrát velmi potichu ale i pořádně nahlas, jemně i velmi výrazně. Krásný hudební zážitek tedy zaručuje nejen posluchačům, ale i samotným klavíristům. Jeho přesná, perfektně vyvážená, citlivá a zároveň jemná mechanika, která obsahuje komponenty značky Renner, patří mezi světové špičky v oboru. Bude se na něj hrát skvěle žákům naší ZUŠ, učitelům a samozřejmě i profesionálním klavíristům. Životnost těchto klavírů je velmi dlouhá, a to zhruba kolem 100 let, Petrof 194 STORM má díky tomu potenciál nás těšit po několik generací.

Momentálně je křídlo s laskavým svolením Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p.o. umístěno v kapli sv. Ondřeje na Zámku Hradiště, a to až do doby, kdy získá ZUŠ Blovice novou budovu s vlastním koncertním sálem. Tento prostor nástroji zaručuje stálou teplotu, přiměřenou vlhkost a absenci slunečního záření, což je pro nástroj špičkové kvality ideální prostředí.

Rádi bychom vás tímto pozvali na slavnostní křest klavíru, který se uskuteční v sobotu 7. října od 18 hodin v prostorách zámecké kaple Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p.o.

Na slavnostním koncertě na klavír zahrají Jiří Pešek a Štěpán Slavík. Bude to poprvé, kdy blovickou kapli rozezní tóny tohoto unikátního nástroje, nenechte si tuto příležitost ujít 🙏 Srdečně zveme!!